  • SMR15105H100B06L4BULK
SMR15105H100B06L4BULK
advertisement
Manufacturer No:
SMR15105H100B06L4BULK
Manufacturer:
KEMET Corporation
HK JDW NO:
417-SMR15105H100B06L4BULK
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMR15105H100B06L4BULK
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Product Weight (g)
    2.7
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    1uF
  • Mounting
    Through Hole
  • Terminal Pitch (mm)
    15
  • Size (mm)
    18 X 7.5 X 14.5
  • Wire Form
    Straight
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    150
  • Product Depth (mm)
    7.5
  • Lead Diameter (mm)
    0.8
  • Lead Length (mm)
    5
  • Seated Plane Height (mm)
    14.5
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    2.5%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Audio Capacitor
  • Construction
    Plastic Rectangular Can
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PPS
  • Voltage
    100VDC|63VAC