  • SMV1W2M2JT
SMV1W2M2JT
advertisement
Manufacturer No:
SMV1W2M2JT
HK JDW NO:
792-SMV1W2M2JT
Package:
2616 (6740 Metric), J-Lead
Datasheet:
SMV1W2M2JT
Description:
SMV Series, Metal Film, 2.2MOhm, 1W, ±5%, -65°C~200°C
Quantity:
In Stock : 19998
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMV1W2M2JT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Package / Case
    2616 (6740 Metric), J-Lead
  • Operating Temperature
    -65°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMV
  • Size / Dimension
    0.264Lx0.157W 6.70mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Sulfur, Flame Proof, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    2.2MOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    1W
  • Height Seated (Max)
    0.152 3.85mm