  • SMZG3802B-E3/52
SMZG3802B-E3/52
advertisement
Manufacturer No:
SMZG3802B-E3/52
HK JDW NO:
884-SMZG3802B-E3/52
Package:
DO-215AA, SMB Gull Wing
Datasheet:
SMZG3802B-E3/52
Description:
38Ohms ±5% 5μA @ 27.4V -55°C~150°C TJ DO-215AA, SMB Gull Wing
Step5Bar-code shipping tag
SMZG3802B-E3/52
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-215AA, SMB Gull Wing
  • Supplier Device Package
    DO-215AA (SMBG)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 27.4V
  • Power - Max
    1.5W
  • Impedance-Max
    38Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    36V