  • SN65HVD251PE4
SN65HVD251PE4
advertisement
Manufacturer No:
SN65HVD251PE4
HK JDW NO:
815-SN65HVD251PE4
Package:
8-DIP (0.300, 7.62mm)
Datasheet:
Description:
8 Terminations 5V 8 Pin 65HVD251 Receivers 1/1 Drivers/Receivers 1 Functions
Quantity:
In Stock : 163
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
SN65HVD251PE4
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 day ago)
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP (0.300, 7.62mm)
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    440.409842mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    Automotive, AEC-Q100
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Subcategory
    Network Interfaces
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Base Part Number
    65HVD251
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Power Supplies
    5V
  • Nominal Supply Current
    65mA
  • Data Rate
    1Mbps
  • Protocol
    CANbus
  • Duplex
    Half
  • Receiver Hysteresis
    100mV
  • Number of Transceivers
    1
  • Height
    5.08mm
  • Length
    9.81mm
  • Width
    6.35mm
  • Thickness
    3.9mm