  • SN65HVD485EDGK
SN65HVD485EDGK
advertisement
Manufacturer No:
SN65HVD485EDGK
HK JDW NO:
815-SN65HVD485EDGK
Package:
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118, 3.00mm Width)
Datasheet:
Description:
8 Terminations 5V 8 Pin 65HVD485 Receivers 1 Bits 1/1 Drivers/Receivers 1 Functions
Quantity:
In Stock : 15700
Step5Bar-code shipping tag
SN65HVD485EDGK
  • Duplex
    Half
  • Receiver Hysteresis
    30mV
  • Number of Transceivers
    1
  • Receive Delay-Max
    200 ns
  • Simplex/Duplex
    Half Duplex
  • Transmit Delay-Max
    30 ns
  • Supply Voltage1-Nom
    5V
  • Height
    1.07mm
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm
  • Thickness
    970μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 6 days ago)
  • Package / Case
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    18.99418mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tube
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
    Transceiver
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Subcategory
    Line Driver or Receivers
  • Technology
    BICMOS
  • Voltage - Supply
    4.5V~5.5V
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Base Part Number
    65HVD485
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Power Supplies
    5V
  • Operating Supply Current
    2mA
  • Nominal Supply Current
    2mA