  • SN65LVCP15PW
SN65LVCP15PW
advertisement
Manufacturer No:
SN65LVCP15PW
HK JDW NO:
815-SN65LVCP15PW
Package:
28-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Purchasing and Inquiry
SN65LVCP15PW Overview
Clock program is contained in the package Tube. Clock program is contained in a package of 28-TSSOP (0.173, 4.40mm Width). Surface Mount is the most recommended mounting type. Clock program contains 28 terminations. In this part, the voltage is 3.3V. Run 260 using the peak reflow temperature of this part. On the device, there are 1. Temperatures can be varied in the 0°C~85°C range. A component can supply 3.14V~3.47V voltage. This component serves a single purpose Fibre Channel, Gigabit Ethernet, HDTV. You will be able to search for information based on 65LVCP15. The device is designed with 28 pins. The board includes 28 pins.
SN65LVCP15PW Features
Mounting Type: Surface Mount
Peak Reflow Temperature (Cel): 260
Include 1 Circuits
with 28 Pins
SN65LVCP15PW Applications
There are a lot of Texas Instruments SN65LVCP15PW application specific timer?applications.
  • Wireless Infrastructure
  • 10/40/100G network line cards
  • Telecom line cards
  • Printers, scanners, projectors
  • DSLAM
  • Fibre Channel, SAN
  • Print Imaging
  • Storage area networks
  • Audio/video equipment, gaming
  • Ethernet Switches, Routers
Step5Bar-code shipping tag
SN65LVCP15PW
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Package / Case
    28-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Number of Pins
    28
  • Weight
    120.003531mg
  • Operating Temperature
    0°C~85°C
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    28
  • Termination
    SMD/SMT
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    3.14V~3.47V
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Base Part Number
    65LVCP15
  • Pin Count
  • Interface
    Serial
  • Number of Circuits
    1
  • Propagation Delay
    1 ns
  • Data Rate
    1.485 Gbps
  • Number of Inputs
    3
  • Input
    PECL
  • Ratio - Input:Output
    3:3
  • Boundary Scan
    NO
  • PLL
    No
  • Differential - Input:Output
    Yes/Yes
  • Low Power Mode
  • Main Purpose
    Fibre Channel, Gigabit Ethernet, HDTV
  • Number of Serial I/Os
    2
  • Height
    1.2mm
  • Length
    9.7mm
  • Width
    4.4mm
  • Thickness
    1mm