  • SN65LVDS33PWRG4
SN65LVDS33PWRG4
advertisement
Manufacturer No:
SN65LVDS33PWRG4
HK JDW NO:
815-SN65LVDS33PWRG4
Package:
TSSOP
Datasheet:
SN65LVDS33PWRG4
Description:
16 Terminations 3.3V 16 Pin Receivers 4 Functions Min 3V V Max 3.6V V
Quantity:
In Stock : 8155
Step5Bar-code shipping tag
SN65LVDS33PWRG4
  • Package / Case
    TSSOP
  • Weight
    62.99264mg
  • Packaging
    Rail/Tube
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Number of Elements
    2
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Max Supply Voltage
    3.6V
  • Min Supply Voltage
    3V
  • Power Dissipation-Max
    774mW
  • Nominal Supply Current
    23mA
  • Power Dissipation
    774mW
    9 ns
  • Logic Function
    DIFFERENTIAL SCHMITT TRIGGER
  • Receiver Number of Bits
  • Supply Voltage1-Nom
    3.3V
  • Output Low Current-Max
    0.004A
  • Length
    5mm
  • Width
    4.4mm