  • SN65LVDS352PWR
SN65LVDS352PWR
advertisement
Manufacturer No:
SN65LVDS352PWR
HK JDW NO:
815-SN65LVDS352PWR
Package:
24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
Description:
24 Terminations 24 Pin 65LVDS352 Receivers 0/4 Drivers/Receivers 4 Functions
Step5Bar-code shipping tag
SN65LVDS352PWR
  • Package / Case
    24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Number of Pins
    24
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Number of Terminations
    24
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    65LVDS352
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Power Supplies
    3.3V
  • Nominal Supply Current
    20mA
  • Data Rate
    560Mbps
  • Receiver Hysteresis
    50mV
  • Length
    7.8mm
  • Height Seated (Max)
    1.2mm