  • SN65LVDT14QPWREP
SN65LVDT14QPWREP
advertisement
Manufacturer No:
SN65LVDT14QPWREP
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-SN65LVDT14QPWREP
Package:
20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
SN65LVDT14QPWREP
Description:
20 Terminations 3.3V 20 Pin 65LVDT14 Receivers 1/4 Drivers/Receivers 1 Functions
Quantity:
In Stock : 2265
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
SN65LVDT14QPWREP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 1 week ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    20-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    20
  • Weight
    76.997305mg
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    65LVDT
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    20
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Transceiver
  • Terminal Finish
    Nickel/Palladium/Gold (Ni/Pd/Au)
  • Subcategory
    Line Driver or Receivers
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    65LVDT14
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Number of Elements
    1
  • Nominal Supply Current
    35mA
  • Power Dissipation
    774mW
  • Propagation Delay
    4.8 ns
  • Turn On Delay Time
    4.8 ns
  • Logic Function
    Buffer
  • Data Rate
    125Mbps
  • Output Characteristics
    TOTEM-POLE
  • Differential Output
  • Output Polarity
    TRUE
  • Protocol
    LVDS
  • Input Characteristics
    DIFFERENTIAL
  • Number of Drivers/Receivers
    1/4
  • Receiver Number of Bits
    4
  • Duplex
    Half
  • Number of Drivers
    4
  • Transmit Delay-Max
    3.9 ns
  • Supply Voltage1-Nom
    3.3V
  • Output Low Current-Max
    0.008A
  • High Level Input Current-Max
    0.00002A
  • Height
    1.2mm
  • Length
    6.5mm
  • Width
    4.4mm
  • Thickness
    1mm