  • SNDBS400B12
SNDBS400B12
advertisement
Manufacturer No:
SNDBS400B12
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-SNDBS400B12
Package:
Datasheet:
SNDBS400B12
Description:
DC/DC CONVERTER 12V 408W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SNDBS400B12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~80°C With Derating
  • Published
    2012
  • Series
    SNDBS (400W)
  • Size / Dimension
    8.75Lx3.51W x 1.75 H 222.3mmx89.2mmx44.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    408W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Input (Max)
    400V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    200V
  • Current - Output (Max)
    34A