  • SNDHS100B03
SNDHS100B03
advertisement
Manufacturer No:
SNDHS100B03
HK JDW NO:
165-SNDHS100B03
Package:
Datasheet:
SNDHS100B03
Description:
Isolated DC/DC Converters 100W 3.3V 20A VALUE ADDED
Step5Bar-code shipping tag
SNDHS100B03
  • Type
    Parameter
    Select All
    Chassis Mount
  • Weight
    270.000008g
  • Operating Temperature
    -20°C~95°C With Derating
  • Published
    2011
  • Series
    SNDHS (100W)
  • Size / Dimension
    5.00Lx2.42W x 1.75 H 127.0mmx61.5mmx44.5mm
  • Part Status
    Active
    Open Frame
  • Max Operating Temperature
    95°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Power (Watts)
    66W
  • Efficiency
    78%
  • Voltage - Input (Max)
    400V
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    200V
  • Current - Output (Max)
    20A
  • Output Power
    100W
  • Current - Output 1
    20A
  • Isolation Voltage
    3kV
  • Height
    273.05mm
  • Length
    127mm
  • Width
    61.468mm