  • SNG-19B-080
SNG-19B-080
advertisement
Manufacturer No:
SNG-19B-080
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-SNG-19B-080
Package:
Vertical, 2 Wire Leads
Datasheet:
Description:
SNG-19B-080 datasheet pdf and Fixed Inductors product details from KEMET stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 201
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SNG-19B-080
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Vertical, 2 Wire Leads
  • Material - Core
    Manganese Zinc Ferrite (MnZn)
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SNG
  • Size / Dimension
    1.654Lx0.787W 42.00mmx20.00mm
  • Tolerance
    -30% +50%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    80μH
  • DC Resistance (DCR)
    10mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    160kHz
  • Height Seated (Max)
    1.181 30.00mm