  • SNR-10-223
SNR-10-223
advertisement
Manufacturer No:
SNR-10-223
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-SNR-10-223
Package:
Datasheet:
SNR-10-223
Description:
NOISE FILTER,FOR SWITCHING POWER SUPPLIES,10A,0.18 MA,270 UF,22000 PF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SNR-10-223
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    DIN Rail, Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~71°C
  • Packaging
    Box
  • Published
    2009
  • Series
    SNR
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Connector
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    52mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    10A
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Approval Agency
    cURus, TUV
  • Configuration
    Single Stage
  • Leakage Current
    50μA
  • Filter Type
    DC
  • Height
    35mm
  • Length
    117mm