  • SO-0815-03-01-01
SO-0815-03-01-01
advertisement
Manufacturer No:
SO-0815-03-01-01
Manufacturer:
Samtec Inc.
HK JDW NO:
680-SO-0815-03-01-01
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SO-0815-03-01-01
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    3 Weeks
  • Material
    Aluminum
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Hex Standoff
  • Gender
    Male, Female
  • Screw Thread
    #4-40
  • Threaded/Unthreaded
    Threaded
  • Height
    8mm
  • Length - Overall
    0.509 12.93mm
  • Diameter - Outside
    0.188 (4.78mm) 3/16
  • Between Board Height
    0.321 8.15mm