  • SO96-3-55-22-90
SO96-3-55-22-90
advertisement
Manufacturer No:
SO96-3-55-22-90
HK JDW NO:
790-SO96-3-55-22-90
Package:
Datasheet:
SO96-3-55-22-90
Description:
Solder & Shield Tubing HS-SHLD TRMNTR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SO96-3-55-22-90
  • Type
    Parameter
    Select All
  • ELV
    Compliant
  • Wire/Cable Gauge
    22 AWG
  • Wire/Cable Diameter
    4.3 mm
  • Government Qualified
    No
  • Diameter
    0.170 4.32mm 0.200 5.08mm
  • Length
    0.650 16.51mm
  • Diameter - Inside
    4.2926 mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 5 days ago)
  • Mount
    Cable
  • Material
    PVDF, Polyvinylidene
  • Published
    2005
  • Series
    SolderSleeve SO96
  • Feature
    Immersion Resistant, Pre-Installed Lead Wire
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wire to Wire
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C