  • SOMC1601300RGDC
SOMC1601300RGDC
advertisement
Manufacturer No:
SOMC1601300RGDC
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-SOMC1601300RGDC
Package:
DIP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SOMC1601300RGDC
  • Package / Case
    DIP
  • Number of Pins
    16
  • Number of Terminations
    16
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    300Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.2W