  • SOMC160143K2FRZ
SOMC160143K2FRZ
advertisement
Manufacturer No:
SOMC160143K2FRZ
HK JDW NO:
866-SOMC160143K2FRZ
Package:
SOIC
Step5Bar-code shipping tag
SOMC160143K2FRZ
  • Package / Case
    SOIC
  • Number of Pins
    16
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Number of Terminations
    16
  • Termination
    Gull Wing
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    43.2kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.2W
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    7.62mm
  • Military Standard
    Not
  • Number of Resistors
    15
  • Length
    11.18mm