  • SOMC160310K0GDC
SOMC160310K0GDC
advertisement
Manufacturer No:
SOMC160310K0GDC
HK JDW NO:
866-SOMC160310K0GDC
Package:
DIP
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 14
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SOMC160310K0GDC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Surface Mount
    16
  • Tolerance
    2%
  • Number of Terminations
    16
  • Termination
    Gull Wing
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.28W
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Depth
    7.62mm
  • Military Standard
    Not
  • Lead Pitch
    1.27mm
  • Number of Elements
    8
  • Power Dissipation
    1.28W
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    160mW
  • Voltage - Working
    50V
  • Height
    1.14mm
  • Length
    11.18mm
  • Width
    7.62mm