  • SOMC160322R0GEA
SOMC160322R0GEA
advertisement
Manufacturer No:
SOMC160322R0GEA
HK JDW NO:
873-SOMC160322R0GEA
Package:
16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
Datasheet:
SOMC160322R0GEA
Description:
Quantity:
In Stock : 3342
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SOMC160322R0GEA
  • Package / Case
    16-SOIC (0.220, 5.59mm Width)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.440Lx0.220W 11.18mmx5.59mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Number of Terminations
    16
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Voltage - Rated
    50V
  • Power Rating
    1.28W
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Number of Functions
    8
  • Number of Contacts
    16
  • Number of Elements
    1
  • Working Voltage
    50V
  • Power Dissipation
    1.28W
  • Number of Resistors
    8
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    160mW
  • Height
    2.286mm
  • Height Seated (Max)
    0.090 2.29mm
  • Thickness
    7.62mm