  • SOMC160338K3FEA
SOMC160338K3FEA
advertisement
Manufacturer No:
SOMC160338K3FEA
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-SOMC160338K3FEA
Package:
DIP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SOMC160338K3FEA
  • Package / Case
    DIP
  • Number of Pins
    16
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Number of Terminations
    16
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    38.3kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    1.28W