  • SP-250-20-B
SP-250-20-B
advertisement
Manufacturer No:
SP-250-20-B
Manufacturer:
Autec Power Systems
HK JDW NO:
2945-SP-250-20-B
Package:
Datasheet:
SP-250-20-B
Description:
AC/DC Power Supply Single-OUT 20V 13A 260W 15-Pin Carton
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SP-250-20-B
  • Packaging
    Carton
  • Tolerance
    ±5
  • Part Status
    Active
  • Type
    Regulated
  • Style
    U Frame
  • Pin Count
    15
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Line Regulation
    0.5%
  • Load Regulation
    1%