  • SP1210-393H
SP1210-393H
advertisement
Manufacturer No:
SP1210-393H
HK JDW NO:
79-SP1210-393H
Step5Bar-code shipping tag
SP1210-393H
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SP1210
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.105W 3.51mmx2.66mm
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Depth
    2.66mm
  • Current Rating
    212mA
  • Inductance
    39μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    4.6Ohm Max
  • Max DC Current
    212mA
  • Current - Saturation
    207mA
  • Height
    2.57mm
  • Height Seated (Max)
    0.101 2.57mm