  • SP15U-12S
SP15U-12S
advertisement
Manufacturer No:
SP15U-12S
Manufacturer:
Kaga Electronics USA
HK JDW NO:
867-SP15U-12S
Package:
Datasheet:
SP15U-12S
Description:
Quantity:
In Stock : 4478
Step5Bar-code shipping tag
SP15U-12S
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    0°C~60°C With Derating
  • Series
    SP15U (15W)
  • Size / Dimension
    4.21Lx2.95W x 1.30 H 107.0mmx75.0mmx33.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cUL, TUV, UL
  • Efficiency
    77%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    1.3A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC