  • SPA221M0ER
SPA221M0ER
advertisement
Manufacturer No:
SPA221M0ER
HK JDW NO:
192-SPA221M0ER
Datasheet:
SPA221M0ER
Purchasing and Inquiry
SPA221M0ER Overview
Systems need 3.5A @ 100kHz ripple current at high frequencies in order to function.ESR (Equivalent Series Resistance) of 7mOhm is observed in this electrical device.Upon operation, the rated (DC) voltage (URdc) must be equal to 2.5V.Ideally, the operating temperature should be -40°C~105°C.
SPA221M0ER Features
3.5A @ 100kHz ripple current on a high frequency
a 7mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
a rated voltage (DC) of 2.5V
an operating temperature of -40°C~105°C
SPA221M0ER Applications
Step5Bar-code shipping tag
SPA221M0ER
    2917 (7343 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Surface Mount Land Size
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Polymer
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    2.5V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2.5V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.033mA
  • Ripple Current
    3.5A
  • Ripple Current @ High Frequency
    3.5A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm