  • SPA820M04B
SPA820M04B
advertisement
Manufacturer No:
SPA820M04B
HK JDW NO:
192-SPA820M04B
Datasheet:
SPA820M04B
Purchasing and Inquiry
SPA820M04B Overview
For power systems, 3A @ 100kHz ripple current at high frequency must be present.Electrical device with 9mOhm ESR (Equivalent Series Resistance).Stable operation requires -40°C~105°C as the operating temperature.
SPA820M04B Features
3A @ 100kHz ripple current on a high frequency
a 9mOhm in ESR (Equivalent Series Resistance) in this electrical device
an operating temperature of -40°C~105°C
SPA820M04B Applications
Step5Bar-code shipping tag
SPA820M04B
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Surface Mount Land Size
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
    Polymer
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    82μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    9mOhm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    3A
  • Ripple Current @ High Frequency
    3A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • Length
    7.2898mm
  • Width
    4.2926mm