  • SPC5515SBMLQ66
SPC5515SBMLQ66
advertisement
Manufacturer No:
SPC5515SBMLQ66
HK JDW NO:
318-SPC5515SBMLQ66
Package:
LQFP
Datasheet:
Description:
Microcontroller 144 Pin 66MHz LQFP
Step5Bar-code shipping tag
SPC5515SBMLQ66
  • Package / Case
    LQFP
  • Number of Pins
    144
  • Weight
    1.319103g
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    66MHz
  • Interface
    CAN, I2C, SCI, SPI
  • Memory Size
    768kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    111
  • RAM Size
    80kB
  • Memory Type
    FLASH
  • Peripherals
    DMA, POR, PWM, WDT
  • Frequency (Max)
    16MHz