  • SPD62R-393M
SPD62R-393M
advertisement
Manufacturer No:
SPD62R-393M
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-SPD62R-393M
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
SPD62R-393M
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SPD62R
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.244W 6.60mmx6.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6.5mm
  • Construction
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Current Rating
    780mA
  • Inductance
    39μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    700mOhm Max
  • Max DC Current
    780mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Case/Size Code
    2624
  • Height
    3mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm