  • SPM3012T-4R7M-CA
SPM3012T-4R7M-CA
advertisement
Manufacturer No:
SPM3012T-4R7M-CA
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-SPM3012T-4R7M-CA
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SPM3012T-4R7M-CA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SPM3012T-4R7M-CA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Weight
    47.003509mg
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SPM-CA
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.118W 3.20mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    1.3A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1.3A
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    270mOhm Max
  • Max DC Current
    2.6A
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1.5A
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.9972mm