  • SPN100-24S
SPN100-24S
advertisement
Manufacturer No:
SPN100-24S
Manufacturer:
Kaga Electronics USA
HK JDW NO:
867-SPN100-24S
Package:
Datasheet:
SPN100-24S
Description:
Quantity:
In Stock : 7902
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SPN100-24S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    0°C~60°C With Derating
  • Series
    SPN100 (100W)
  • Size / Dimension
    7.36Lx3.66W x 1.54 H 187.0mmx93.0mmx39.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, PFC, Universal Input
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    100W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, CSA, cUL, UL
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    4.4A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC