  • SPP1UL6R80JLF
SPP1UL6R80JLF
advertisement
Manufacturer No:
SPP1UL6R80JLF
Manufacturer:
TT Electronics/IRC
HK JDW NO:
850-SPP1UL6R80JLF
Package:
Axial
Datasheet:
SPP1UL6R80JLF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SPP1UL6R80JLF
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~200°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    SPP
  • Size / Dimension
    0.150Diax0.402L 3.80mmx10.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Fusible, Moisture Resistant, Safety, Weldable
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    6.8Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Composition
    Wirewound
  • Additional Feature
    FLAME PROOF
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W