  • SQ5153WP36RSM
SQ5153WP36RSM
advertisement
Manufacturer No:
SQ5153WP36RSM
Manufacturer:
Laird Technologies IAS
HK JDW NO:
446-SQ5153WP36RSM
Package:
SMA
Datasheet:
SQ5153WP36RSM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SQ5153WP36RSM
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Bracket Mount
  • Package / Case
    SMA
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    Squint™
  • Feature
    Cable - 914mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    RP-SMA Male
  • Frequency
    5.85GHz
  • Power - Max
    5W
  • Gain
    3dBi
  • Frequency Range
    5.15GHz~5.875GHz
  • Antenna Type
    Panel
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    SHF f > 4GHz
  • Frequency (Center/Band)
    5.5GHz
  • Height
    19.05mm
  • Height (Max)
    0.750 19.05mm