  • SQBW3022RJFASTON
SQBW3022RJFASTON
advertisement
Manufacturer No:
SQBW3022RJFASTON
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
792-SQBW3022RJFASTON
Package:
Radial, Rectangular Case
Datasheet:
SQBW3022RJFASTON
Description:
RES CHAS MNT 22 OHM 5% 30W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SQBW3022RJFASTON
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 2 days ago)
  • Mount
    Radial
  • Package / Case
    Radial, Rectangular Case
  • Mounting Feature
    Brackets
  • Operating Temperature
    -55°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    SQ, CGS
  • Size / Dimension
    2.953Lx0.748W 75.00mmx19.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Faston
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    22Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    30W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • ELV
    Compliant
  • Lead Style
    Quick Connects, 0.250 (6.35mm)