  • SQP10AJB-16K
SQP10AJB-16K
advertisement
Manufacturer No:
SQP10AJB-16K
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-SQP10AJB-16K
Package:
Axial
Datasheet:
SQP10AJB-16K
Description:
16kOhm, 10W, Metal Oxide Film,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SQP10AJB-16K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SQP
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.374 x 0.354 Rectangularx1.890L 9.50mmx9.00mmx48.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    16kOhm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    10W