  • SQR-SD3I-1G1333SN
SQR-SD3I-1G1333SN
advertisement
Manufacturer No:
SQR-SD3I-1G1333SN
Manufacturer:
Advantech Corp
HK JDW NO:
18-SQR-SD3I-1G1333SN
Package:
204-SODIMM
Datasheet:
Description:
DRAM Module DDR3 SQRAM 1Gbyte 204SODIMM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SQR-SD3I-1G1333SN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
    Socket
  • Package / Case
    204-SODIMM
  • Number of Pins
    204
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Operating Supply Voltage
    1.5V
  • Max Supply Voltage
    1.575V
  • Min Supply Voltage
    1.425V
  • Memory Size
    1GB
  • Speed
    1333Mb/s
  • Memory Type
    DDR3L SDRAM
  • Max Frequency
    1.333GHz