  • SR10150HC0G
SR10150HC0G
advertisement
Manufacturer No:
SR10150HC0G
HK JDW NO:
799-SR10150HC0G
Package:
TO-220-3
Datasheet:
SR10150HC0G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SR10150HC0G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-3
  • Packaging
    Tube
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100μA @ 150V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    950mV @ 5A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    150V
  • Current - Average Rectified (Io)
    10A