  • SR155C392JAR
SR155C392JAR
advertisement
Manufacturer No:
SR155C392JAR
HK JDW NO:
66-SR155C392JAR
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
3.9nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR155C392JAR
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.9nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    No
  • Lead Diameter
    508 μm
  • Height
    3.81mm
  • Width
    3.81mm
  • Thickness
    2.54mm