  • SR212A3R3DAA
SR212A3R3DAA
advertisement
Manufacturer No:
SR212A3R3DAA
HK JDW NO:
66-SR212A3R3DAA
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
SR21/59(200V,A,CD) 3.3pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR212A3R3DAA
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SR21/59(200V,A,CD)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    5.08mm
    Yes
  • Size Code
    2012
  • Positive Tolerance
    15.1515%
  • Negative Tolerance
    15.1515%
  • Height
    5.08mm
  • Width
    5.08mm
  • Thickness
    3.17mm