  • SR215C472MAATR1
SR215C472MAATR1
advertisement
Manufacturer No:
SR215C472MAATR1
HK JDW NO:
66-SR215C472MAATR1
Datasheet:
SR215C472MAATR1
Description:
4.7nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR215C472MAATR1
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Published
    2013
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    No
  • Height
    5.08mm
  • Width
    5.08mm
  • Thickness
    3.17mm