  • SR295C223KARTR2
SR295C223KARTR2
advertisement
Manufacturer No:
SR295C223KARTR2
HK JDW NO:
66-SR295C223KARTR2
Description:
22nF 50V Ceramic Capacitor 10% Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR295C223KARTR2
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    Radial
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    3.175mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    5.08mm