  • SR48UBDPWD
SR48UBDPWD
advertisement
Manufacturer No:
SR48UBDPWD
Manufacturer:
Tripp Lite
HK JDW NO:
819-SR48UBDPWD
Package:
Datasheet:
SR48UBDPWD
Description:
48U RACK ENCL SERVER CABINET 48"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SR48UBDPWD
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Rack
  • Material
    Metal, Steel
  • Weight
    378lbs 171.5kg
  • Mounting Rails
    Two Pair
  • Published
    2014
  • Series
    SmartRack™
  • Feature
    Cable Entry Systems, Locking, Removable Sides
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Cabinet Rack
  • Color
    Black
  • Style
    Enclosed, Bottom, Front, Sides, Top
  • Ventilation
    Back, Front, Top
  • Dimensions - Overall
    47.250 L x 29.530 W x 89.000 H (1200.15mm x 750.06mm x 2260.60mm)
  • Door
    Steel
  • Number of Units
    48U
  • Dimensions - Panel
    42.000 L x 84.000 H (1066.80mm x 2133.60mm)