  • SR655C684KAATR1
SR655C684KAATR1
advertisement
Manufacturer No:
SR655C684KAATR1
HK JDW NO:
66-SR655C684KAATR1
Description:
680nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR655C684KAATR1
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    680nF
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    7.62mm
  • Length
    7.62mm
  • Width
    3.81mm