  • SRAF5150 C0G
SRAF5150 C0G
advertisement
Manufacturer No:
SRAF5150 C0G
HK JDW NO:
799-SRAF5150 C0G
Package:
TO-220-2 Full Pack
Datasheet:
SRAF5150 C0G
Description:
Schottky Diode Rectifier Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) 950mV @ 5A -55°C~150°C 100μA @ 150V Tube TO-220-2 Full Pack Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
SRAF5150 C0G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-2 Full Pack
  • Supplier Device Package
    ITO-220AC
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Speed
    Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
  • Diode Type
    Schottky
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    100μA @ 150V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    950mV @ 5A
  • Operating Temperature - Junction
    -55°C~150°C
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    150V
  • Current - Average Rectified (Io)
    5A