  • SRN3010-330M
SRN3010-330M
advertisement
Manufacturer No:
SRN3010-330M
HK JDW NO:
103-SRN3010-330M
Datasheet:
SRN3010-330M
Description:
FIXED IND 33UH 500MA 1.32 OHM
Step5Bar-code shipping tag
SRN3010-330M
    18 Weeks
  • Mount
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Resin
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2006
  • Series
    SRN3010
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e1
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Semi-Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    3.1mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    500mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.32Ohm Max
  • Max DC Current
    500mA
  • Frequency - Self Resonant
    20MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    14 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    14
  • Current - Saturation
    320mA
  • Inductance Tolerance
    20%
  • DC Current
    500mA
  • RMS Current (Irms)
    500mA
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm