  • SRN3012TA-1R0Y
SRN3012TA-1R0Y
advertisement
Manufacturer No:
SRN3012TA-1R0Y
HK JDW NO:
103-SRN3012TA-1R0Y
Package:
1212 (3030 Metric)
Datasheet:
SRN3012TA-1R0Y
Description:
FIXED IND 1UH 2A 42 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
SRN3012TA-1R0Y
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1212 (3030 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Series
    SRN3012TA
  • Size / Dimension
    0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±30%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Shielding
    Semi-Shielded
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    42mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    150MHz
  • Q @ Freq
    10 @ 1MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    2.15A
  • Inductance Tolerance
    30%
  • RMS Current (Irms)
    2A
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm