  • SRP1038C-1R5M
SRP1038C-1R5M
advertisement
Manufacturer No:
SRP1038C-1R5M
HK JDW NO:
103-SRP1038C-1R5M
Datasheet:
SRP1038C-1R5M
Description:
Quantity:
In Stock : 773
Step5Bar-code shipping tag
SRP1038C-1R5M
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SRP1038C
  • Size / Dimension
    0.433Lx0.394W 11.00mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    18A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    1.5μH
  • DC Resistance (DCR)
    5.3mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    35MHz
  • Q @ Freq
    15 @ 100kHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    35A
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm