  • SRR0906-331Y
SRR0906-331Y
advertisement
Manufacturer No:
SRR0906-331Y
HK JDW NO:
103-SRR0906-331Y
Package:
0906
Step5Bar-code shipping tag
SRR0906-331Y
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Lead Spacing
    11mm
  • Lead Diameter
    0.7 mm
  • Inductance
    330 μH
  • Test Frequency
    0.001MHz
  • Max DC Current
    400mA
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    4137
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.3Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    330 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 0.796 MHZ
  • Self Resonant Frequency
    4.5MHz
  • Height
    6mm
  • Length
    10mm
  • Width
    9.5mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
    YES
  • Terminal Shape
    GULL WING
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Tolerance
    15%