  • SRR0906-332YL
SRR0906-332YL
advertisement
Manufacturer No:
SRR0906-332YL
HK JDW NO:
103-SRR0906-332YL
Package:
8-SMD, Gull Wing
Datasheet:
SRR0906-332YL
Description:
Ind Power Shielded Wirewound 3.3mH 15% 1KHz 100Q-Factor Ferrite 120mA T/R
Step5Bar-code shipping tag
SRR0906-332YL
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SMD, Gull Wing
  • Number of Pins
    8
  • Material - Core
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • Series
    SRR0906
  • Size / Dimension
    0.394Lx0.374W 10.00mmx9.50mm
  • Tolerance
    ±15%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
    1
  • Depth
    13mm
  • Current Rating
    120mA
  • Inductance
    3.3mH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    11Ohm Max
  • Max DC Current
    120mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.3MHz
    DUAL IN-LINE
  • Q @ Freq
    100 @ 252kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    100
  • Current - Saturation
    150mA
  • Q Factor
    100
  • Case/Size Code
    4149
  • Inductance Tolerance
    15%
  • RMS Current (Irms)
    120mA
  • Height
    5.9944mm
  • Height Seated (Max)
    0.248 6.30mm