  • SRR1208-151Y
SRR1208-151Y
advertisement
Manufacturer No:
SRR1208-151Y
HK JDW NO:
103-SRR1208-151Y
Package:
1208
Step5Bar-code shipping tag
SRR1208-151Y
  • Package / Case
    1208
    WRAPAROUND
  • Material - Core
  • Tolerance
    15%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Inductance
    150 μH
  • Test Frequency
    0.001MHz
  • Max DC Current
    1.3A
  • Frequency - Self Resonant
    13MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    14
  • Case/Size Code
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    240mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    150 µH
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 0.796 MHZ
  • Height
    8.5mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    12.7mm