  • SRR1280A-330M
SRR1280A-330M
advertisement
Manufacturer No:
SRR1280A-330M
HK JDW NO:
103-SRR1280A-330M
Datasheet:
SRR1280A-330M
Description:
Inductor Power Shielded Wirewound 33uH 20% 1KHz 28Q-Factor Ferrite 3.5A 57mOhm DCR Automotive T/R
Step5Bar-code shipping tag
SRR1280A-330M
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2011
  • Series
    SRR1280A
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    12.8mm
  • Current Rating
    3.5A
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    57mOhm Max
  • Max DC Current
    3.5A
  • Frequency - Self Resonant
    9.5MHz
  • Q @ Freq
    28 @ 2.52MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    3.3A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    3.5A
  • Height
    7.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm