  • SRR7032-221M
SRR7032-221M
advertisement
Manufacturer No:
SRR7032-221M
HK JDW NO:
103-SRR7032-221M
Datasheet:
SRR7032-221M
Description:
FIXED IND 220UH 300MA 1.3 OHM
Step5Bar-code shipping tag
SRR7032-221M
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Steel
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2006
  • Series
    SRR7032
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.276W 7.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Wirewound
  • Resistance
    1.3Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Depth
    7.3mm
  • Current Rating
    300mA
  • Frequency
    7.5MHz
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    220μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.3Ohm Max
  • Max DC Current
    300mA
  • Q @ Freq
    47 @ 796kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    47
  • Current - Saturation
    320mA
  • Q Factor
    47
  • Inductance Tolerance
    20%
  • DC Current
    300mA
  • RMS Current (Irms)
    300mA
  • Height
    3.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm